Тимбърулвс постигна победа със 116-93 над Трейл Блейзърс зад 24 точки, 17 борби на Гобер
AP News | 2024-01-13 | 05:49:04

МИНЕАПОЛИС (AP) — Руди Гобер имаше 24 точки и 17 борби, Карл-Антъни Таунс вкара 23 точки и Минесота Тимбърулвс достигна до победа със 116-93 над Портланд Трейл Блейзърс в петък вечер.

Гобер се завърна, след като пропусна един мач с болка в лявото бедро. Дуото от кулите-близнаци на Гоберт и Таунс доминираше в недостатъчен и млад отбор на Портланд, който беше във втори мач от последователен мач, след като загуби със 139-77 в Оклахома Сити вечер по-рано, съответствайки на петата най-голяма загуба в историята на НБА.

Гобер и Таунс комбинираха 16 от 19 удара от полето, а Таунс беше 3 от 3 от територията на 3 точки. Минесота изстреля 55% като отбор, докато задържа Трейл Блейзърс до 39%.

Майк Конли се завърна в състава, след като пропусна мач поради почивка и имаше девет точки и 10 асистенции. Антъни Едуардс завърши с девет точки за Тимбъруулвс, които повишиха рекорда си до 14-3 у дома този сезон. Гобер, Едуардс и Конли не играха през четвъртата четвърт.

Дуоп Риат имаше 14 точки за Портланд, който загуби шест от седем в завършването на гостуване от седем мача. Джерами Грант добави 13 точки за Трейл Блейзърс.

Джабари Уокър се завърна, след като пропусна четири мача с тендинит на лявото коляно и имаше 17 точки извън резервната скамейка, но ДеАндре Айтън от Портланд пропусна 10-ия си пореден мач с тендинит на дясното коляно, а Шаедън Шарп пропусна мача с болка в адуктора.

Малкълм Брогдън се завърна за Трейл Блейзърс, след като пропусна мач поради почивка и имаше девет точки извън пейката. Но водещият голмайстор Анфърни Саймънс стреля 0-за-10 и вкара само пет точки.

Минесота си върна първото място в Западната конференция с победата, но напоследък Уулвс имаше проблеми, особено на офанзивен край. Те бяха загубили четири от шест игри и бяха измъчвани от пропуски.

Минесота започна деня с третия най-голям срив в лигата от 15,3 точки на мач, допринасяйки за среден резултат от 113,1 точки на мач, който беше 22-ри в НБА. Вълците допуснаха 16 загуби в петък, но това не им струваше срещу Блейзърс.

Минесота отбеляза първите 11 точки в мача и никога не погледна назад. Той водеше с 22 през първото тримесечие, преди Портланд да се изкачи в рамките на девет по средата на второто. Но Вълците щяха да водят с 36 в четвъртата, твърде познато усещане за Блейзърс.

По време на гостуването си от седем мача Портланд загуби с поне 21 шест пъти. Неговата единствена победа дойде в Бруклин със 134-127 след продължение.

Трейл Блейзърс: Завръщане у дома срещу Финикс в неделя.

Timberwolves: домакин на Лос Анджелис Клипърс в неделя.